Väinö Hämäläinen

(Finland, 1876-1940)
Väinö Hämäläinen
(Finland, 1876-1940)

VÄINÖ HÄMÄLÄINEN, KOPPARFABRIKEN I OUTOKUMPU.

Olja på duk 49x64 cm.

Smärre slitage.

A tergo intyg av Lauri Hämäläinen.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Utropspris
1 000 EUR