RYSK KEJSERLIG GLASVAS, Kejserliga glasfabriken i St.Petersburg. Signerad Nikolai II 1914.

Plommon- och bärnstenstonat överfångsglas, med graverade blommor och blad. Höjd 16,5 cm.

Obetydligt ytslitage.

Proveniens

Inköpta på Roseberys auktion i London 1991.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
4 200
47 586
4 382
Utropspris
5 000 - 7 000 EUR
Budhistorik (7 bud)
14 dec 2016 18:26
4 200 EUR
14 dec 2016 16:14
4 000 EUR
13 dec 2016 12:12
3 000 EUR
12 dec 2016 21:34
1 050 EUR
3 dec 2016 6:55
1 000 EUR
2 dec 2016 18:07
110 EUR
2 dec 2016 15:11
100 EUR