Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

RYSK KEJSERLIG GLASVAS. Kejserliga glasfabriken i St.Petersburg. Signerad Nikolai II 1914.

Plommon- och bärnstenstonat överfångsglas, med graverade blommor och blad. Höjd 17,5 cm.

Mynningen med kantnagg.

Proveniens

Inköpta på Roseberys auktion i London 1991.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
2 600
26 832
2 975
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Budhistorik (7 bud)
14 dec 2016 18:23
2 600 EUR
14 dec 2016 14:50
2 500 EUR
14 dec 2016 14:27
2 400 EUR
14 dec 2016 12:48
450 EUR
13 dec 2016 21:30
420 EUR
4 dec 2016 1:58
400 EUR
2 dec 2016 18:03
30 EUR