RYSK KEJSERLIG GLASVAS. Kejserliga glasfabriken i St.Petersburg. Signerad Nikolai II 1914.

Plommon- och bärnstenstonat överfångsglas, med graverade blommor och blad. Höjd 17,5 cm.

Mynningen med kantnagg.

Proveniens

Inköpta på Roseberys auktion i London 1991.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
2 600
29 458
2 713
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Budhistorik (7 bud)
14 dec 2016 18:23
2 600 EUR
14 dec 2016 14:50
2 500 EUR
14 dec 2016 14:27
2 400 EUR
14 dec 2016 12:48
450 EUR
13 dec 2016 21:30
420 EUR
4 dec 2016 1:58
400 EUR
2 dec 2016 18:03
30 EUR
 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

103. Patek Philippe, Calatrava, ca 1962.
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
Fair warning
65 000

ditt bud
Aktuellt bud:
75 000 SEK