Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

SILVERBESTICK 48 ST, förgyllt silver och niello, Moskva 1842, okänd mästare, vikt utan knivar 2036 g.

Knivens längd 26,5 cm, gaffelns längd 20,5 cm. teskedens längd 14,5 cm och matskedens längd 21,5 cm.

Slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
4 000
41 280
4 577
Utropspris
5 000 - 7 000 EUR
Budhistorik (7 bud)
14 dec 2016 17:00
4 000 EUR
11 dec 2016 8:21
3 800 EUR
10 dec 2016 23:32
3 500 EUR
10 dec 2016 19:53
2 800 EUR
6 dec 2016 18:18
2 100 EUR
5 dec 2016 11:36
2 000 EUR
1 dec 2016 22:44
1 000 EUR