859356

ETT PAR GUSTAVIANSKA STOLAR

Sent 1700-tal.

Förgyllda. Rygghöjd 88,5 cm. Bredd 53 cm.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Konditionsrapport

Slitage.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Joachim Borgström

Joachim Borgström
Hemvärdering. Specialist klassiskt konst, möbler, konsthantverk och silver

joachim.borgstrom@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 200 - 1 600 EUR

    Slutpris

    940
    EUR
    9 761 SEK
    1 160 USD

    Budhistorik (21 bud)
    Acceptpris på 700 EUR uppnåddes