859356

ETT PAR GUSTAVIANSKA STOLAR, sent 1700-tal.

Förgyllda. Rygghöjd 88,5 cm. Bredd 53 cm.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Konditionsrapport

Slitage.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Joachim Borgström

    Joachim Borgström
    Specialist klassisk konst, möbler, konsthantverk och silver

    joachim.borgstrom@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 200 - 1 600 EUR

    Slutpris

    940
    EUR
    9 882 SEK
    1 060 USD

    Budhistorik (21 bud)
    1014 dec 2016 17:49940EUR
    914 dec 2016 15:42920EUR
    7A14 dec 2016 10:52900EUR
    Acceptpris på 700 EUR uppnåddes