SENGUSTAVIANSKT BORD. Tillskrivet Lars Qvarnberg (mästare i Stockholm 1801-1813).

Mahognyfaner. I sargen låda med fackinredning. Fotkryss. Bladhölstrade ben med fottrissor. Inläggningar av alrot med pärlbård. Hörnen med stoppade nåldynor. Längd 56 cm, bredd 41 cm, höjd 71 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. Renoverad.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
2 000
22 660
2 087
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
Budhistorik (5 bud)
14 dec 2016 19:21
2 000 EUR
11 dec 2016 20:16
1 250 EUR
6 dec 2016 19:34
1 200 EUR
1 dec 2016 20:11
500 EUR
1 dec 2016 10:57
30 EUR