GUSTAVIANSK BYRÅ, 1700-talets slut, tillverkare Anders Lundelius.

Mahognyfanerad med mässingslister, grå kalkstensskiva. Övre lådan med fyra små lådor. Signatur i en av de mindre lådorna. Längd 114 cm, djup 56 cm, höjd 85 cm.

Skivan reparerad. Renoverad.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
3 100
35 123
3 234
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Budhistorik (13 bud)
15 dec 2016 19:35
3 100 EUR
15 dec 2016 19:35
3 000 EUR
15 dec 2016 17:42
2 900 EUR
14 dec 2016 21:53
2 800 EUR
14 dec 2016 21:50
2 700 EUR
14 dec 2016 21:50
2 600 EUR
14 dec 2016 15:31
2 500 EUR
13 dec 2016 12:20
2 400 EUR
12 dec 2016 19:59
1 900 EUR
12 dec 2016 16:24
1 800 EUR
5 dec 2016 16:12
450 EUR
3 dec 2016 13:48
300 EUR
1 dec 2016 18:10
100 EUR