Kan inte nå servern

Klassiska F183

 
47 föremål
KRUKA MED FAT, IRIS, Alfred W. Finch ca 1900.
KRUKA MED FAT, IRIS, Alfred W. Finch ca 1900.
Klubbat pris 
400 EUR
Utropspris
700 - 900 EUR
ETT PAR FRANSKA BORDSLAMPOR, brons, 1800-tal.
ETT PAR FRANSKA BORDSLAMPOR, brons, 1800-tal.
Klubbat pris 
1 000 EUR
Utropspris
1 400 - 1 800 EUR
KARTA, kopparstick, "Plan des castels Cronslot, A 1750".
KARTA, kopparstick, "Plan des castels Cronslot, A 1750".
Klubbat pris 
320 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
GOLVURNA, porslin, Imari Japan, 1700-tal.
GOLVURNA, porslin, Imari Japan, 1700-tal.
Återrop
Utropspris
800 - 1 000 EUR
TERRIN, keramik, Iris ca 1900, Alfred Wilhelm Finch.
TERRIN, keramik, Iris ca 1900, Alfred Wilhelm Finch.
Klubbat pris 
620 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ETUI, 18K guld, svart emalj.
ETUI, 18K guld, svart emalj.
Återrop
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
KARTA, "Sveciae Regnum", Giovanni Botero, ca 1596/97.
KARTA, "Sveciae Regnum", Giovanni Botero, ca 1596/97.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
BORDSLYSTER, Sverige 1700-talets slut.
BORDSLYSTER, Sverige 1700-talets slut.
Klubbat pris 
1 500 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
KARTA, handkolorerat kopparstick, Johann Baptist Homann, 1700-tal.
KARTA, handkolorerat kopparstick, Johann Baptist Homann, 1700-tal.
Klubbat pris 
330 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
KARTA, Oost Zee, Johannes van Keulen, 1700-talets början.
KARTA, Oost Zee, Johannes van Keulen, 1700-talets början.
Klubbat pris 
370 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
KARTA, Pierre Schenk "Europa excultissima", ca 1700.
KARTA, Pierre Schenk "Europa excultissima", ca 1700.
Klubbat pris 
360 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
GLASPOKAL, 1700-talets slut, troligtvis Finland.
GLASPOKAL, 1700-talets slut, troligtvis Finland.
Klubbat pris 
564 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
KINESISK LERSKULPTUR, Tang dynastin 618-906 e.Kr.
KINESISK LERSKULPTUR, Tang dynastin 618-906 e.Kr.
Klubbat pris 
1 500 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
KARTA, "Regiones ad Sinum Finnicum", Holmiae 1742.
KARTA, "Regiones ad Sinum Finnicum", Holmiae 1742.
Klubbat pris 
380 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
TRE PORSLINSFAT, empire, Wien 1800-talets början.
TRE PORSLINSFAT, empire, Wien 1800-talets början.
Klubbat pris 
320 EUR
Utropspris
300 - 500 EUR
TAKKRONA, 1700-talets slut.
TAKKRONA, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
2 350 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
TENNSTOP, Vasa 1786, Mårten Hammarström.
TENNSTOP, Vasa 1786, Mårten Hammarström.
Klubbat pris 
560 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
KARTA, S.G. Hermelin, Wasa 1798.
KARTA, S.G. Hermelin, Wasa 1798.
Klubbat pris 
420 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
KARTA, S.G. Hermelin, Storfurstendömet Finland
1799.
KARTA, S.G. Hermelin, Storfurstendömet Finland 1799.
Klubbat pris 
410 EUR
Utropspris
200 - 300 EUR
KARTA, Islandia, Abraham Ortelius, ca 1600.
KARTA, Islandia, Abraham Ortelius, ca 1600.
Klubbat pris 
1 600 EUR
Utropspris
1 000 EUR
KINESISK PORSLINSKRUKA, 1700-tal.
KINESISK PORSLINSKRUKA, 1700-tal.
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
JOHAN SEDERHOLMS VASAORDEN 1778, 18 K, vikt ca 27 g, Diameter 31,5 mm.
JOHAN SEDERHOLMS VASAORDEN 1778, 18 K, vikt ca 27 g, Diameter 31,5 mm.
Klubbat pris 
13 600 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
YTTERFODER, majolika, Arabia ca 1911.
YTTERFODER, majolika, Arabia ca 1911.
Klubbat pris 
1 800 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR