Klassiska F183

34 föremål
ETT PAR BIEDERMEIER STOLAR, Ryssland ca 1820-30-tal.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
SYBORD, empire, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 850 EUR
Utropspris
900 - 1 200 EUR
Klubbat pris
1 150 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
ETT PAR SENGUSTAVIANSKA BALJFÅTÖLJER, ca 1800.
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
GUSTAVIANSK SPEGEL, Stockholmsarbete 1700-talets slut.
Klubbat pris
1 100 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
GUSTAVIANSK TABURETT, sent 1700-tal.
Klubbat pris
590 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
ETT PAR GUSTAVIANSKA STOLAR, sent 1700-tal.
Klubbat pris
940 EUR
Utropspris
1 200 - 1 600 EUR
KARMSTOLAR, empire, Ryssland 1800-talets början.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
PIEDESTALER, ETT PAR, Sverige 1800-talets slut.
Klubbat pris
660 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
SIDEBOARD, England 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
GUSTAVIANSK TAKKRONA, Sverige 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
3 700 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
SVENSK BAROCKSPEGEL, 1700-talets början.
Klubbat pris
501 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
STOLAR 8 ST, Ryssland 1800-talets början.
Klubbat pris
2 600 EUR
Utropspris
1 800 - 2 200 EUR
GUSTAVIANSKT KONSOLBORD, 1700-talets slut.
Klubbat pris
3 700 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
SALONGSBORD, mahogny, Ryssland 1830-tal.
Klubbat pris
353 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
BORD, mahognyfaner, Queen Anne, England 1700-tal.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
PIEDESTAL, Mahognyfanerad, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
ETT PAR RYSKA KARMSTOLAR, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
4 200 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Klubbat pris
700 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
SKRIVBORD, Ryssland ca 1850.
SKRIVBORD, Ryssland ca 1850.
Klubbat pris
870 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
GUSTAVIANSKT KONSOLBORD, sent 1700-tal.
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
BORD, Louis seize stil, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 100 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
SPELBORD, troligen Italien 1800-talets början.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
TABURETT, mahogny, troligen Ryssland, 1800-talets början.
Klubbat pris
920 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
STOL, nyklassicism, Frankrike 1700-tal.
Klubbat pris
562 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
ETT PAR GUSTAVIANSKA KARMSTOLAR, signerade Erik Öhrmark.
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
GUSTAVIANSK SOFFA, Sverige 1700-talets slut.
Klubbat pris
4 900 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR