Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, KONSTGLAS. Uppståndelsen. Sign. Gunnel Nyman, Iittala. 1940-tal.

Blåst klart kristallglas, vriden. Höjd 41,5 cm.

Obetydligt ytslitage.

Formgivare

Klubbat pris
5 000
52 200
5 655
Utropspris
6 000 - 7 000 EUR
Budhistorik (11 bud)
11 apr 2017 20:56
5 000 EUR
11 apr 2017 20:27
4 000 EUR
11 apr 2017 20:05
3 800 EUR
11 apr 2017 17:19
3 700 EUR
11 apr 2017 15:24
3 600 EUR
1 apr 2017 14:45
3 400 EUR
1 apr 2017 12:51
3 200 EUR
1 apr 2017 11:48
2 990 EUR
31 mar 2017 0:01
2 500 EUR
30 mar 2017 13:10
2 000 EUR
30 mar 2017 13:05
1 000 EUR