Runar Engblom

(Finland, 1908-1965)
Runar Engblom
(Finland, 1908-1965)

RUNAR ENGBLOM, VAS. Sign. Runar Engblom Riihimäen Lasi Oy. 1950/60- tal.

Bärnstenstonat glas med bubblor. Höjd 24,5 cm.

Obetydligt ytslitage.

Klubbat pris
200
2 294
209
Utropspris
400 - 500 EUR
Budhistorik (3 bud)
10 apr 2017 17:27
200 EUR
9 apr 2017 18:56
170 EUR
7 apr 2017 12:32
120 EUR