Michael Schilkin

(Finland, 1900-1962)
Michael Schilkin
(Finland, 1900-1962)

MICHAEL SCHILKIN, VALPEN IMMO. Sign. Schilkin Arabia. 1948.

Stengods med chamotte, brunglaserad. Längd 42 cm.
Fotografier av Rottweilern Immo och Michael Schilkin. Finlands kennelförbunds släkttavla medföljer.

Smärre slitage.

Proveniens

Minister Yrjö Kallinen 1886-1976.
Fungerat som Finlands försvarsminister 1946-1948.

Formgivare

Klubbat pris
2 850
32 690
2 983
Utropspris
2 800 - 3 200 EUR
Budhistorik (13 bud)
9
11 apr 2017 16:59
2 850 EUR
8
11 apr 2017 16:55
2 750 EUR
11 apr 2017 16:55
2 700 EUR
11 apr 2017 9:05
2 600 EUR
11 apr 2017 7:44
2 500 EUR
4 apr 2017 16:43
2 450 EUR
4 apr 2017 16:43
2 350 EUR
3 apr 2017 17:28
2 250 EUR
1 apr 2017 13:14
2 100 EUR
31 mar 2017 19:35
2 000 EUR
31 mar 2017 9:29
1 000 EUR
31 mar 2017 6:14
500 EUR
30 mar 2017 23:28
300 EUR