Aappo Härkönen (Kaino Lemmikki Härkönen)

(Finland, 1912-1991)
(Finland, 1912-1991)

AAPPO HÄRKÖNEN, matta, "Trilli", Mattokutomo Oy, 1960-tal.

Hårgarnsmatta. Dubbelsidig, geometrisk figur i brunt och orange. Ca 245x158 cm.

Ställvis slitage.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
819
9 230
855
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (19 bud)
10 apr 2017 17:14
819 EUR
10 apr 2017 17:14
799 EUR
10 apr 2017 15:49
795 EUR
10 apr 2017 15:49
775 EUR
10 apr 2017 9:52
686 EUR
10 apr 2017 9:52
666 EUR
9 apr 2017 21:15
620 EUR
9 apr 2017 21:15
600 EUR
9 apr 2017 21:14
580 EUR
1 apr 2017 14:29
560 EUR
1 apr 2017 14:29
540 EUR
1 apr 2017 14:28
520 EUR
1 apr 2017 14:28
500 EUR
1 apr 2017 14:28
470 EUR
1 apr 2017 14:28
450 EUR
1 apr 2017 14:28
380 EUR
1 apr 2017 14:28
360 EUR
1 apr 2017 13:11
320 EUR
30 mar 2017 20:26
300 EUR