Arne Jones E1299

Mauri Almari

(Finland, 1907-1973)
Mauri Almari
(Finland, 1907-1973)

MAURI ALMARI, BORDSLAMPA. K11-22 Idman, 1900-talets mitt.

Polerad mässing, skärm av linne. Total höjd 46 cm.

Obetydligt ytslitage. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
585
6 166
669
Utropspris
400 - 500 EUR
Budhistorik (11 bud)
11 apr 2017 17:10
585 EUR
11 apr 2017 17:10
565 EUR
11 apr 2017 16:58
520 EUR
11 apr 2017 16:57
500 EUR
11 apr 2017 16:57
485 EUR
11 apr 2017 15:33
380 EUR
11 apr 2017 15:33
360 EUR
11 apr 2017 15:32
340 EUR
11 apr 2017 15:32
320 EUR
8 apr 2017 14:13
300 EUR
1 apr 2017 17:46
150 EUR