Lisa Johansson-Pape

(Finland, 1907-1989)
Lisa Johansson-Pape
(Finland, 1907-1989)

LISA JOHANSSON-PAPE, GOLVLAMPA. Orno. 1940-tal

Mässing, perforerad skärm. Foten beklädd med svart läderimitation. Höjd 145 cm.

Obetydligt ytslitage. Ej funktionstestad.

Formgivare

Klubbat pris
4 400
49 852
4 590
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
Budhistorik (15 bud)
12
8 apr 2017 21:29
4 400 EUR
8 apr 2017 21:29
4 200 EUR
5 apr 2017 6:25
4 000 EUR
11
4 apr 2017 9:22
3 600 EUR
3 apr 2017 10:31
3 500 EUR
10
1 apr 2017 13:00
3 000 EUR
9
31 mar 2017 20:00
2 800 EUR
8
31 mar 2017 8:49
2 700 EUR
31 mar 2017 8:16
2 500 EUR
30 mar 2017 22:38
1 000 EUR
30 mar 2017 22:16
100 EUR
30 mar 2017 21:33
50 EUR
30 mar 2017 17:07
45 EUR
30 mar 2017 16:00
36 EUR
30 mar 2017 13:46
31 EUR