Mauri Almari

(Finland, 1907-1973)
Mauri Almari
(Finland, 1907-1973)

MAURI ALMARI, TAKKRONA, K 1-41, Idman, 1900-talets mitt.

Stomme och svängda armar i mässing, 6 ljuspunkter med glasskärmar. Höjd 72 cm, diameter ca 65 cm.

Obetydligt ytslitage. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
970
10 932
1 023
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (28 bud)
10 apr 2017 18:31
970 EUR
10 apr 2017 18:31
970 EUR
10 apr 2017 18:31
950 EUR
10 apr 2017 18:31
930 EUR
10 apr 2017 18:28
910 EUR
10 apr 2017 18:28
890 EUR
10 apr 2017 18:28
870 EUR
10 apr 2017 18:28
850 EUR
10 apr 2017 18:27
830 EUR
10 apr 2017 18:27
810 EUR
10 apr 2017 18:27
790 EUR
10 apr 2017 18:27
770 EUR
10 apr 2017 18:26
750 EUR
10 apr 2017 18:26
730 EUR
10 apr 2017 18:26
710 EUR
10 apr 2017 18:26
690 EUR
10 apr 2017 18:25
670 EUR
10 apr 2017 18:25
650 EUR
10 apr 2017 17:58
620 EUR
10 apr 2017 17:58
600 EUR
10 apr 2017 17:21
580 EUR
10 apr 2017 16:37
560 EUR
10 apr 2017 16:36
540 EUR
10 apr 2017 16:36
540 EUR
10 apr 2017 11:51
520 EUR
2 apr 2017 22:04
500 EUR
2 apr 2017 12:28
250 EUR
30 mar 2017 22:58
200 EUR