Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA. Tillverkad av Taito Oy eller Idman. 1940-tal.

Perforerad mässing. Höjd 40 cm.

Obetydligt ytslitage. Ej funktionstestad.

Formgivare

Klubbat pris
3 000
31 320
3 393
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
Budhistorik (10 bud)
10 apr 2017 15:01
3 000 EUR
10 apr 2017 8:36
2 800 EUR
3 apr 2017 23:29
2 700 EUR
3 apr 2017 19:11
2 600 EUR
3 apr 2017 10:51
2 400 EUR
2 apr 2017 14:02
2 100 EUR
31 mar 2017 19:40
2 000 EUR
31 mar 2017 9:31
1 000 EUR
30 mar 2017 23:24
500 EUR
30 mar 2017 21:17
50 EUR