Yrjö Rosola (rosvall)

(Finland, 1904-1989)
Yrjö Rosola (rosvall)
(Finland, 1904-1989)

YRJÖ ROSOLA, GLAS, 10 st. Vähän vino. Karhula, 1930-tal.

Grönt bubbelglas. Höjd 7,5-10 cm.

Obetydligt ytslitage.

Klubbat pris
420
4 427
481
Utropspris
600 - 700 EUR
Budhistorik (2 bud)
31 mar 2017 12:56
420 EUR
30 mar 2017 17:26
280 EUR