Erkki Huttunen

(Finland, 1901-1956)
Erkki Huttunen
(Finland, 1901-1956)

ERKKI HUTTUNEN, arkitekturmodell, Alkos fabriker i Rajamäki, Finland 1934.

Bemålad trä. Längd 81 cm, bredd 19 cm, höjd 17 cm.

Ställvis slitage. Torrsprickor.

Proveniens

Oy Alkoholiliike Ab.

Klubbat pris
380
4 359
398
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (9 bud)
11 apr 2017 17:52
380 EUR
11 apr 2017 17:52
360 EUR
11 apr 2017 17:51
330 EUR
11 apr 2017 17:51
310 EUR
11 apr 2017 12:37
300 EUR
8 apr 2017 19:10
150 EUR
2 apr 2017 16:44
110 EUR
31 mar 2017 22:41
100 EUR
30 mar 2017 20:11
30 EUR