PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, K2-20. Idman, 1950-tal.

Polerad mässing samt opalglas. Bär stämpel. Diameter 36 cm, höjd 30 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
460
5 276
481
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (8 bud)
9 apr 2017 9:07
460 EUR
1 apr 2017 21:42
440 EUR
1 apr 2017 11:45
420 EUR
31 mar 2017 9:31
400 EUR
30 mar 2017 23:25
300 EUR
30 mar 2017 20:58
200 EUR
30 mar 2017 15:32
100 EUR
30 mar 2017 13:07
60 EUR