Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Signering med syrapenna G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö. 1940-talets slut.

Klart och lila glas med musch. Höjd 25 cm.

Smärre slitage.

Formgivare

Klubbat pris
760
7 934
860
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (20 bud)
10 apr 2017 20:47
760 EUR
10 apr 2017 17:26
740 EUR
10 apr 2017 10:37
720 EUR
10 apr 2017 10:36
700 EUR
10 apr 2017 10:36
700 EUR
10 apr 2017 10:36
680 EUR
10 apr 2017 10:36
660 EUR
10 apr 2017 10:22
640 EUR
10 apr 2017 10:22
620 EUR
10 apr 2017 10:21
600 EUR
10 apr 2017 10:21
580 EUR
10 apr 2017 9:45
560 EUR
10 apr 2017 9:44
540 EUR
10 apr 2017 9:36
520 EUR
10 apr 2017 9:36
510 EUR
9 apr 2017 20:44
500 EUR
1 apr 2017 16:31
400 EUR
1 apr 2017 12:14
370 EUR
31 mar 2017 19:26
350 EUR
31 mar 2017 8:39
300 EUR