Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Signering med syrapenna G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö. 1940-talets slut.

Klart glas med musch. Höjd 31 cm.

Obetydligt ytslitage.

620
7 111
649
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (8 bud)
11 apr 2017 17:30
620 EUR
11 apr 2017 17:30
580 EUR
11 apr 2017 12:51
540 EUR
10 apr 2017 17:33
520 EUR
10 apr 2017 10:34
500 EUR
1 apr 2017 13:40
200 EUR
1 apr 2017 9:36
150 EUR
31 mar 2017 0:06
100 EUR