Aimo Okkolin

(Finland, 1917-1982)
Aimo Okkolin
(Finland, 1917-1982)

AIMO OKKOLIN, SKÅL, Terälehdet (Kronblad). Signerad Aimo Okkolin Riihimäen lasi Oy.

Ljusblå (neodym) facetterad kristall. Diameter 25 cm.

Obetydligt ytslitage.

Klubbat pris
610
6 997
638
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (14 bud)
10 apr 2017 17:34
610 EUR
10 apr 2017 17:34
600 EUR
10 apr 2017 17:31
590 EUR
10 apr 2017 17:29
570 EUR
10 apr 2017 17:29
550 EUR
10 apr 2017 17:29
540 EUR
31 mar 2017 23:33
520 EUR
31 mar 2017 23:32
500 EUR
31 mar 2017 23:32
490 EUR
31 mar 2017 20:31
470 EUR
31 mar 2017 19:34
450 EUR
30 mar 2017 18:13
300 EUR
30 mar 2017 15:50
240 EUR
30 mar 2017 10:54
220 EUR