Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA. Tillverkad av Taito Oy. 1930/40-tal.

Polerad mässing, perforerad skärm. Höjd 40 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Formgivare

Klubbat pris
4 810
49 639
5 503
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
Budhistorik (24 bud)
10 apr 2017 20:40
4 810 EUR
10 apr 2017 20:40
4 800 EUR
10 apr 2017 20:38
4 610 EUR
10 apr 2017 20:38
4 410 EUR
10 apr 2017 19:37
4 210 EUR
10 apr 2017 19:37
4 010 EUR
10 apr 2017 19:34
3 880 EUR
10 apr 2017 19:34
3 780 EUR
10 apr 2017 19:31
3 620 EUR
10 apr 2017 19:31
3 520 EUR
10 apr 2017 19:30
3 400 EUR
10 apr 2017 19:30
3 300 EUR
10 apr 2017 15:41
3 200 EUR
9 apr 2017 22:37
3 100 EUR
9 apr 2017 22:37
3 000 EUR
9 apr 2017 22:37
3 000 EUR
9 apr 2017 21:22
2 900 EUR
9 apr 2017 12:52
2 800 EUR
6 apr 2017 21:08
2 700 EUR
3 apr 2017 23:30
2 600 EUR
1 apr 2017 13:07
2 500 EUR
31 mar 2017 19:40
2 000 EUR
31 mar 2017 9:31
1 500 EUR
30 mar 2017 23:26
1 000 EUR