Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, 9068/40, Stjärnhimmel. Tillverkare Idman, 1950-tal.

Svart perforerad skärm. Mässing. Matterat glas. Mått 40x40 cm, höjd 14 cm.

Obetydligt ytslitage.

Formgivare

Klubbat pris
2 600
27 222
2 952
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
Budhistorik (18 bud)
10 apr 2017 17:03
2 600 EUR
10 apr 2017 17:02
2 500 EUR
10 apr 2017 17:02
2 500 EUR
10 apr 2017 17:02
2 300 EUR
10 apr 2017 17:02
2 200 EUR
10 apr 2017 17:01
1 950 EUR
10 apr 2017 17:01
1 900 EUR
10 apr 2017 17:01
1 850 EUR
10 apr 2017 17:01
1 800 EUR
10 apr 2017 8:29
1 450 EUR
9 apr 2017 20:22
1 400 EUR
9 apr 2017 13:13
1 350 EUR
2 apr 2017 10:03
1 300 EUR
1 apr 2017 13:26
970 EUR
31 mar 2017 8:48
950 EUR
30 mar 2017 22:37
900 EUR
30 mar 2017 20:21
800 EUR
30 mar 2017 13:08
200 EUR