Lisa Johansson-Pape

(Finland, 1907-1989)
Lisa Johansson-Pape
(Finland, 1907-1989)

LISA JOHANSSON-PAPE, LYSRÖRSBELYSNING. Stockmann Orno 1940-tal.

För två lysrör, frostade glasskivor med förnicklade perforerade ändor. Längd 63 cm, bredd 31 cm, total höjd 37 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Formgivare

300
3 441
314
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (7 bud)
11 apr 2017 17:57
300 EUR
11 apr 2017 17:55
200 EUR
11 apr 2017 17:08
175 EUR
10 apr 2017 11:54
165 EUR
9 apr 2017 17:03
155 EUR
2 apr 2017 17:49
140 EUR
2 apr 2017 12:31
100 EUR