Timo Sarpaneva

(Finland, 1926-2006)
Timo Sarpaneva
(Finland, 1926-2006)

TIMO SARPANEVA, GLASSKULPTUR. Claritas. Sign. Timo Sarpaneva, 67/1985.

Klart glas, slöja med bubblor och tre vertikala veck. Höjd 18,5 cm.

Obetydligt ytslitage.

Formgivare

Klubbat pris
720
8 114
751
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (16 bud)
10 apr 2017 15:12
720 EUR
10 apr 2017 15:12
700 EUR
10 apr 2017 15:12
700 EUR
10 apr 2017 15:08
680 EUR
10 apr 2017 15:08
660 EUR
7 apr 2017 11:41
640 EUR
2 apr 2017 22:28
620 EUR
2 apr 2017 22:28
600 EUR
2 apr 2017 22:27
580 EUR
2 apr 2017 22:27
560 EUR
1 apr 2017 16:30
540 EUR
1 apr 2017 16:30
520 EUR
31 mar 2017 9:08
500 EUR
31 mar 2017 9:08
480 EUR
30 mar 2017 12:44
450 EUR
30 mar 2017 12:24
400 EUR