Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, FAT, Facett I. Sign. G. Nyman, Riihimäenlasi Oy. 1940-tal.

Klar slipad kristall. Bredd 27,5 cm.

Små nagg och möjligen slipad reparation.

Klubbat pris
13 200
148 764
13 774
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
Budhistorik (19 bud)
8
7 apr 2017 13:27
13 200 EUR
9
7 apr 2017 13:27
13 000 EUR
8
7 apr 2017 12:02
11 200 EUR
9
7 apr 2017 12:02
11 000 EUR
8
7 apr 2017 12:00
9 200 EUR
9
7 apr 2017 12:00
9 000 EUR
8
7 apr 2017 12:00
8 200 EUR
9
7 apr 2017 12:00
8 000 EUR
8
7 apr 2017 11:59
7 200 EUR
9
7 apr 2017 11:59
7 000 EUR
8
4 apr 2017 12:58
6 600 EUR
4 apr 2017 8:56
6 400 EUR
1 apr 2017 12:41
6 200 EUR
31 mar 2017 19:01
6 000 EUR
31 mar 2017 9:29
4 700 EUR
30 mar 2017 23:20
4 500 EUR
30 mar 2017 19:04
3 500 EUR
30 mar 2017 12:15
1 000 EUR
30 mar 2017 10:27
666 EUR