Ilmari Tapiovaara

(Finland, 1914-1999)
Ilmari Tapiovaara
(Finland, 1914-1999)

ILMARI TAPIOVAARA, STOL, Wilhelmiina, 1950-tal.

Svartlackerad laminatsits och rygg, benställning av lackerad björk. Höjd ca 68 cm, sitthöjd 41 cm, bredd 53 cm.

Ställvis slitage.

Formgivare

1 100
12 463
1 148
Utropspris
1 600 - 2 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (6 bud)
8 apr 2017 8:34
1 100 EUR
8 apr 2017 8:34
1 000 EUR
8 apr 2017 8:34
750 EUR
5 apr 2017 6:31
500 EUR
3 apr 2017 16:21
356 EUR
30 mar 2017 23:03
333 EUR