Axel Einar Hjorth

(Sverige, 1888-1959)
Axel Einar Hjorth
(Sverige, 1888-1959)

AXEL EINAR HJORTH, BORD. Utö. Nordiska Kompaniet (NK). 1930-tal.

Furu. Oval med skålad skiva, på centralfot. Längd ca 70 cm, bredd ca 54, höjd ca 48 cm.

Ställvis slitage.

Formgivare

Klubbat pris
9 500
107 635
9 911
Utropspris
7 000 - 8 000 EUR
Budhistorik (18 bud)
10 apr 2017 18:44
9 500 EUR
10 apr 2017 18:44
9 400 EUR
10 apr 2017 18:43
9 000 EUR
10 apr 2017 18:43
8 800 EUR
10 apr 2017 18:43
8 600 EUR
10 apr 2017 18:43
8 400 EUR
10 apr 2017 18:43
8 400 EUR
10 apr 2017 18:43
8 000 EUR
10 apr 2017 18:43
8 000 EUR
10 apr 2017 18:42
7 400 EUR
10 apr 2017 18:42
7 200 EUR
10 apr 2017 18:42
7 200 EUR
10 apr 2017 18:41
7 000 EUR
10 apr 2017 18:41
6 800 EUR
10 apr 2017 13:07
6 200 EUR
10 apr 2017 13:07
6 000 EUR
6 apr 2017 23:00
5 700 EUR
30 mar 2017 22:19
5 500 EUR

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

32. Svein Gusrud, fåtöljer, ett par, "Sevilla", Møremøbler, Norge 1990-tal.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
9 000

ditt bud
Aktuellt bud:
9 000 SEK