Timo Sarpaneva

(Finland, 1926-2006)
Timo Sarpaneva
(Finland, 1926-2006)

TIMO SARPANEVA, GRYTOR, 3 ST, emaljerat gjutjärn, Rosenlew, Finland.

Invändigt emaljerade. Fiskgryta, längd 38 cm. Viltgryta, längd 29,5 cm. Köttgryta, längd 22,5 cm, handtag i teak medföljer, längd 24 cm.

Bruksslitage. Små emaljskador, delvis rostslitage.

Formgivare

Klubbat pris
420
4 427
481
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (8 bud)
11 apr 2017 17:29
420 EUR
11 apr 2017 17:29
400 EUR
11 apr 2017 17:29
400 EUR
11 apr 2017 17:02
360 EUR
11 apr 2017 17:02
340 EUR
1 apr 2017 16:59
320 EUR
30 mar 2017 18:20
130 EUR
30 mar 2017 13:36
100 EUR