Anitra Lucander

(Finland, 1918-2000)
Anitra Lucander
(Finland, 1918-2000)

ANITRA LUCANDER, RYTTARE.

Sign. Olja på duk 110x85 cm.

Proveniens

Gåva från konstnären, senare som ett arv i familjen.

Klubbat pris
5 920
67 902
6 195
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
Budhistorik (32 bud)
11 apr 2017 20:03
5 920 EUR
11 apr 2017 20:03
5 720 EUR
11 apr 2017 20:03
5 700 EUR
11 apr 2017 20:02
5 500 EUR
11 apr 2017 20:01
5 300 EUR
11 apr 2017 20:01
5 250 EUR
11 apr 2017 19:59
5 100 EUR
11 apr 2017 19:59
4 900 EUR
11 apr 2017 19:58
4 700 EUR
11 apr 2017 19:58
4 600 EUR
11 apr 2017 19:57
4 400 EUR
11 apr 2017 17:46
4 200 EUR
8
11 apr 2017 17:21
4 000 EUR
11 apr 2017 17:15
3 900 EUR
8
10 apr 2017 18:58
3 800 EUR
10 apr 2017 17:20
3 700 EUR
8
10 apr 2017 16:46
3 600 EUR
10 apr 2017 15:57
3 500 EUR
8
10 apr 2017 8:34
3 400 EUR
10 apr 2017 8:31
3 300 EUR
8
10 apr 2017 8:31
3 300 EUR
10 apr 2017 8:23
3 200 EUR
8
9 apr 2017 13:48
3 100 EUR
8 apr 2017 9:09
3 000 EUR
7 apr 2017 23:27
2 200 EUR
7 apr 2017 15:41
2 100 EUR
7 apr 2017 0:52
2 000 EUR
6 apr 2017 16:04
1 850 EUR
2 apr 2017 22:21
1 800 EUR
31 mar 2017 9:50
1 600 EUR
30 mar 2017 20:19
1 500 EUR
30 mar 2017 15:35
100 EUR