Friedl Holzer-Kjellberg

(Finland, 1905-1993)
Friedl Holzer-Kjellberg
(Finland, 1905-1993)

FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, KERAMIKSKÅL. Arabia, 1940-tal.

Gråblå glasyr. Höjd 15 cm, diameter 22 cm.

Krackelyr. Smärre slitage. Otydlig signatur.

Klubbat pris
740
8 488
774
Utropspris
600 - 800 EUR
Budhistorik (8 bud)
11 apr 2017 18:43
740 EUR
11 apr 2017 18:43
720 EUR
10 apr 2017 15:22
620 EUR
10 apr 2017 15:22
600 EUR
6 apr 2017 19:16
440 EUR
6 apr 2017 19:16
420 EUR
6 apr 2017 13:03
400 EUR
4 apr 2017 18:18
200 EUR