Lisa Johansson-Pape

(Finland, 1907-1989)
Lisa Johansson-Pape
(Finland, 1907-1989)

LISA JOHANSSON-PAPE, BORDSLAMPA. Orno, 1950-tal.

Brun metallskärm. Läderbeklätt skaft. Mässing. Höjd 58 cm. Skärmens diameter 41 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Formgivare

Klubbat pris
900
9 909
957
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
Budhistorik (8 bud)
8
8 apr 2017 14:12
900 EUR
4 apr 2017 9:25
880 EUR
3 apr 2017 19:08
750 EUR
1 apr 2017 21:43
570 EUR
1 apr 2017 13:04
550 EUR
31 mar 2017 9:25
400 EUR
31 mar 2017 8:52
200 EUR
31 mar 2017 1:04
30 EUR

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

700. Bruno Liljefors, Ejdrar på skär.
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
180 000

ditt bud
Fair warning
175 000

ditt bud
170 000

ditt bud
Fair warning
165 000

ditt bud
Fair warning
160 000

ditt bud
155 000

ditt bud
Aktuellt bud:
180 000 SEK