Gerrit Rietveld

(Nederländerna, 1888-1964)
Gerrit Rietveld
(Nederländerna, 1888-1964)

GERRIT RIETVELD, STOL, 280 Zig Zag, Cassina, 1900-talets slut. Formgiven 1934.

Körsbärsträd. Stämplad och numrerad 3091. Höjd 75 cm, bredd 37 cm.

Smärre slitage. Små märken.

Klubbat pris
890
10 208
931
Utropspris
400 - 500 EUR
Budhistorik (32 bud)
13 apr 2017 10:15
890 EUR
13 apr 2017 10:15
870 EUR
13 apr 2017 10:05
820 EUR
13 apr 2017 9:35
800 EUR
13 apr 2017 9:35
780 EUR
13 apr 2017 9:35
780 EUR
13 apr 2017 9:35
760 EUR
13 apr 2017 9:35
740 EUR
13 apr 2017 9:35
720 EUR
13 apr 2017 9:35
700 EUR
13 apr 2017 9:35
680 EUR
13 apr 2017 9:35
660 EUR
13 apr 2017 9:15
640 EUR
12 apr 2017 8:18
620 EUR
12 apr 2017 8:17
600 EUR
12 apr 2017 8:17
600 EUR
12 apr 2017 8:17
580 EUR
12 apr 2017 8:17
560 EUR
12 apr 2017 8:17
540 EUR
12 apr 2017 8:17
520 EUR
12 apr 2017 8:17
500 EUR
12 apr 2017 8:17
480 EUR
12 apr 2017 8:17
460 EUR
12 apr 2017 8:17
440 EUR
12 apr 2017 8:17
420 EUR
12 apr 2017 8:17
400 EUR
11 apr 2017 21:20
380 EUR
11 apr 2017 21:20
360 EUR
11 apr 2017 21:19
340 EUR
11 apr 2017 21:19
320 EUR
7 apr 2017 11:58
300 EUR
6 apr 2017 6:50
100 EUR