KANDELABRAR, ETT PAR, brons, Leander Helander, Tilvik, Kalajoki.

För tre ljus. Rund sockel, balusterformat skaft. I mitten en dubbelörn. Löstagbara ljusarmar med stiliserade griphuvuden. Ej signerade. Höjd 40,5 cm.

Sedvanligt slitage.

Jämför med ett identiskt par sålda på Bukowskis auktion F156 nr 41.

480
5 506
502
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
18 maj 2017 22:52
480 EUR
14 maj 2017 12:02
400 EUR
13 maj 2017 18:20
300 EUR
13 maj 2017 11:49
110 EUR
13 maj 2017 10:33
100 EUR