SKRIVBYRÅ, gustaviansk 1700-tal, Stockholmsarbete

Fyra lådor, översta lådan utdragbar med skrivhurts och små lådor. Kalkstensskiva. Mahognyfanerad med mässingslister.
Höjd 88 cm, bredd 127 cm, djup 57 cm.

Lös list del. Smärre slitage.

1 900
21 793
1 988
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (7 bud)
20 maj 2017 12:24
1 900 EUR
18 maj 2017 20:53
1 800 EUR
17 maj 2017 18:07
1 500 EUR
14 maj 2017 12:06
1 400 EUR
13 maj 2017 18:24
1 200 EUR
13 maj 2017 9:06
1 100 EUR
11 maj 2017 18:18
1 000 EUR