THÈSKRIN silver och mahogny, silverbeslag Petter Wikström, Härnösand 1811

Schatull med 2 thé flaskor, glas med silverlock. Stämplade August Ulrik Grönberg Härnösand 1810. Shatullets mått 27x14,5 cm, höjd 13 cm.

Låset sönder, slitage, Mitt flaska saknas

Klubbat pris
370
4 244
387
Utropspris
500 - 700 EUR
Budhistorik (7 bud)
23 maj 2017 20:13
370 EUR
23 maj 2017 19:00
350 EUR
23 maj 2017 19:00
333 EUR
23 maj 2017 12:48
300 EUR
18 maj 2017 22:54
240 EUR
11 maj 2017 18:33
200 EUR
11 maj 2017 10:16
30 EUR