877981

STJÄRNGLOB

Ernst Scotte & Co, Berlin, Tyskland 1800-talets slut.

Höjd 63 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Flertalet nagg. Sprickor.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Joachim Borgström

Joachim Borgström
Specialist möbler, konsthantverk och silver

+358 40 555 1334
joachim.borgstrom@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 500 - 700 EUR

    Slutpris

    1 650
    EUR
    15 836 SEK
    1 923 USD

    Budhistorik (29 bud)
    6A23 maj 20:131650EUR
    823 maj 20:131600EUR
    622 maj 17:361450EUR
    Acceptpris på 300 EUR uppnåddes