Louis Sparre

(Sverige, 1863-1964)
Louis Sparre
(Sverige, 1863-1964)

LOUIS SPARRE, "HEMVÄNDANDE KYRKFOLK".

Sign. 1897. Olja på duk 100x80 cm.

Konstnär

Klubbat pris
8 300
94 039
8 659
Utropspris
6 000 - 7 000 EUR
Budhistorik (22 bud)
22 maj 2017 18:11
8 300 EUR
22 maj 2017 18:11
8 100 EUR
22 maj 2017 18:09
7 900 EUR
22 maj 2017 18:09
7 700 EUR
22 maj 2017 18:08
7 500 EUR
22 maj 2017 18:08
7 500 EUR
22 maj 2017 18:08
7 050 EUR
22 maj 2017 18:08
6 850 EUR
22 maj 2017 18:07
6 650 EUR
22 maj 2017 18:07
6 450 EUR
22 maj 2017 18:07
6 250 EUR
22 maj 2017 18:07
6 200 EUR
22 maj 2017 18:06
6 000 EUR
22 maj 2017 18:06
5 800 EUR
22 maj 2017 18:06
5 600 EUR
22 maj 2017 18:02
5 400 EUR
22 maj 2017 17:22
5 200 EUR
22 maj 2017 16:01
5 000 EUR
21 maj 2017 15:02
4 000 EUR
17 maj 2017 18:11
3 500 EUR
11 maj 2017 16:42
3 000 EUR
11 maj 2017 14:44
1 000 EUR