VÄGGUR, Johan Eskil Ahlstrand verksam (1855-1868) Tavastehus, Finland.

Mahognyfanerat fodral med rektangulär glasdörr och nyckelskylt i ben. Urtavlan i försilvrad mässing och bär signering J. E Ahlstrand, Tavastehus. Höjd 143 cm, bredd 41 cm, djup 25 cm. Nyckel finns.

Slitage och skador. Lösa delar. Ej genomgången. Ej funktionstestad.

Johan Eskil Ahlstrand, 1832-1879.

Klubbat pris
2 700
30 969
2 826
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
Budhistorik (30 bud)
10
23 maj 2017 17:03
2 700 EUR
9
23 maj 2017 17:03
2 600 EUR
10
23 maj 2017 17:03
2 200 EUR
9
23 maj 2017 17:02
2 100 EUR
10
23 maj 2017 17:02
2 000 EUR
9
23 maj 2017 17:02
1 650 EUR
23 maj 2017 16:54
1 600 EUR
8
23 maj 2017 16:41
1 550 EUR
23 maj 2017 16:41
1 500 EUR
23 maj 2017 12:37
1 260 EUR
23 maj 2017 12:37
1 210 EUR
23 maj 2017 12:37
1 160 EUR
23 maj 2017 12:37
1 110 EUR
23 maj 2017 10:44
1 060 EUR
23 maj 2017 10:08
1 010 EUR
23 maj 2017 10:08
1 010 EUR
22 maj 2017 22:16
990 EUR
22 maj 2017 22:15
980 EUR
18 maj 2017 15:15
970 EUR
18 maj 2017 15:15
950 EUR
18 maj 2017 12:12
915 EUR
18 maj 2017 12:12
895 EUR
18 maj 2017 11:30
870 EUR
18 maj 2017 11:30
850 EUR
16 maj 2017 12:08
800 EUR
12 maj 2017 17:00
690 EUR
12 maj 2017 13:50
670 EUR
12 maj 2017 9:44
650 EUR
11 maj 2017 11:48
500 EUR
11 maj 2017 9:50
50 EUR