Ivan Ivanovitch Shishkin

(Ryssland, 1832-1898)
Ivan Ivanovitch Shishkin
(Ryssland, 1832-1898)

IVAN IVANOVITCH SHISHKIN, TILLSKRIVEN, GRÖNSKANDE LANDSKAP.

Daterad 24 Juli -93. Olja på duk 26x37 cm.

Uppfodrad duk.

Приписывается Ивану Ивановичу Шишкину. Пейзаж с долиной и рекой. Х., м. 26х37 см. Справа внизу: 24 iюля 93.

Klubbat pris
4 200
48 174
4 395
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Budhistorik (11 bud)
23 maj 2017 20:20
4 200 EUR
23 maj 2017 20:19
4 000 EUR
23 maj 2017 20:19
4 000 EUR
23 maj 2017 17:39
3 800 EUR
23 maj 2017 17:39
3 700 EUR
23 maj 2017 17:39
3 600 EUR
22 maj 2017 13:43
3 400 EUR
16 maj 2017 11:01
2 800 EUR
13 maj 2017 15:56
2 700 EUR
13 maj 2017 13:45
2 600 EUR
11 maj 2017 11:37
2 000 EUR