Madeleine Pyk – en samling F769

Adolf Bock

(Finland, 1890-1968)
Adolf Bock
(Finland, 1890-1968)

ADOLF BOCK, SEGELFARTYGET "KARHU".

Sign. Juli 1924, Guernsey. Gouache 75,5x56 cm.

Smärre slitage.

Klubbat pris
1 600
16 864
1 831
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Budhistorik (13 bud)
22 maj 2017 19:42
1 600 EUR
22 maj 2017 19:42
1 500 EUR
22 maj 2017 19:42
1 300 EUR
22 maj 2017 19:41
1 200 EUR
22 maj 2017 19:41
1 050 EUR
22 maj 2017 19:41
1 000 EUR
22 maj 2017 19:40
980 EUR
22 maj 2017 18:24
960 EUR
22 maj 2017 13:02
940 EUR
18 maj 2017 21:08
920 EUR
12 maj 2017 8:23
800 EUR
12 maj 2017 8:04
500 EUR
11 maj 2017 16:51
100 EUR