Elvi Maarni

(Finland, 1907-2006)
Elvi Maarni
(Finland, 1907-2006)

ELVI MAARNI, "PÅ PROMENADEN".

Sign. 43. Olja på duk 25x21 cm.

"Arvoituksellinen uni", 1993 Tavastehus konstmuseum, 1993 Åbo konstmuseum.

Klubbat pris
4 700
52 969
4 905
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Budhistorik (23 bud)
22 maj 2017 17:51
4 700 EUR
22 maj 2017 17:51
4 500 EUR
22 maj 2017 17:50
4 300 EUR
22 maj 2017 17:50
4 100 EUR
22 maj 2017 17:50
3 800 EUR
22 maj 2017 17:50
3 700 EUR
22 maj 2017 13:53
3 100 EUR
20 maj 2017 18:20
3 000 EUR
20 maj 2017 18:20
2 900 EUR
20 maj 2017 18:20
2 800 EUR
20 maj 2017 18:19
2 700 EUR
20 maj 2017 18:19
2 600 EUR
20 maj 2017 18:18
2 400 EUR
20 maj 2017 18:18
2 300 EUR
20 maj 2017 17:42
2 200 EUR
17 maj 2017 21:55
2 100 EUR
17 maj 2017 21:55
2 000 EUR
17 maj 2017 21:55
2 000 EUR
17 maj 2017 21:54
1 750 EUR
17 maj 2017 21:54
1 700 EUR
11 maj 2017 15:04
1 600 EUR
11 maj 2017 15:04
1 550 EUR
11 maj 2017 14:47
1 500 EUR