Magnus von Wright

(Finland, 1805-1868)
Magnus von Wright
(Finland, 1805-1868)

MAGNUS VON WRIGHT, HÖSTLANDSKAP FRÅN SKATUDDEN.

Sign. 1868. Olja på duk 44x53 cm.

Till Helena Laakso. Enligt mejlkorrespondens till Klassiska Helsingfors. Utrop 15-20.000 euro.

Ateneum 5.3-2.5 1982, nr 83.

Konstnär

Representerad på museer i Finland och Sverige.

Klubbat pris
15 000
172 050
15 698
Utropspris
17 000 - 20 000 EUR
Budhistorik (7 bud)
23 maj 2017 5:17
15 000 EUR
23 maj 2017 5:09
14 000 EUR
23 maj 2017 5:09
12 000 EUR
20 maj 2017 10:27
9 800 EUR
19 maj 2017 18:15
9 000 EUR
14 maj 2017 16:17
4 200 EUR
12 maj 2017 8:57
4 000 EUR