TABURETTER ETT PAR, av Carl Johan Wadström 1758-1816, Stockholmsarbete

Båda signerade CIWS. Fast stoppad sits. Längd 62 cm, bredd 40 cm, höjd 44 cm.

Färgbortfall. Slitage.

Klubbat pris
4 200
47 796
4 459
Utropspris
1 600 - 2 000 EUR
Budhistorik (37 bud)
23 maj 2017 17:28
4 200 EUR
23 maj 2017 17:28
4 000 EUR
23 maj 2017 16:51
3 900 EUR
8
23 maj 2017 16:51
3 800 EUR
23 maj 2017 16:51
3 700 EUR
8
23 maj 2017 16:51
3 600 EUR
23 maj 2017 16:36
3 500 EUR
8
23 maj 2017 16:36
3 400 EUR
23 maj 2017 16:36
3 300 EUR
8
23 maj 2017 16:36
3 200 EUR
23 maj 2017 16:25
3 100 EUR
8
23 maj 2017 16:25
3 000 EUR
8
23 maj 2017 16:22
2 700 EUR
23 maj 2017 16:08
2 600 EUR
8
23 maj 2017 16:08
2 500 EUR
23 maj 2017 16:07
2 100 EUR
8
23 maj 2017 16:07
2 000 EUR
23 maj 2017 15:27
1 750 EUR
8
23 maj 2017 12:53
1 700 EUR
20 maj 2017 8:48
1 650 EUR
20 maj 2017 8:48
1 600 EUR
20 maj 2017 8:48
1 600 EUR
18 maj 2017 9:23
1 550 EUR
8
18 maj 2017 9:23
1 500 EUR
18 maj 2017 9:23
1 500 EUR
8
18 maj 2017 9:22
1 450 EUR
18 maj 2017 9:22
1 400 EUR
8
17 maj 2017 22:54
1 350 EUR
16 maj 2017 22:52
1 300 EUR
16 maj 2017 9:47
1 250 EUR
14 maj 2017 21:34
1 200 EUR
14 maj 2017 21:29
800 EUR
12 maj 2017 22:35
600 EUR
12 maj 2017 22:24
500 EUR
12 maj 2017 11:11
300 EUR
11 maj 2017 17:28
200 EUR
11 maj 2017 17:06
30 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

254. Carl Malmsten, bord, "Svensk Björk", Swedish Grace, 1930-tal.
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
Aktuellt bud:
40 000 SEK