Sigrid Schauman

(Finland, 1877-1979)
Sigrid Schauman
(Finland, 1877-1979)

SIGRID SCHAUMAN, "FRÅN STADSTRÄDGÅRDEN 1940-TALET".

Sign. Olja på duk 46x55 cm.

Finlands Konstakademis utställning Åbo nr. 68; Nationalmuseum Stockholm nr. 135.

Klubbat pris
20 200
231 694
21 140
Utropspris
5 000 - 7 000 EUR
Budhistorik (16 bud)
23 maj 2017 18:40
20 200 EUR
23 maj 2017 18:40
20 000 EUR
23 maj 2017 18:40
20 000 EUR
23 maj 2017 18:39
17 200 EUR
23 maj 2017 18:39
17 000 EUR
23 maj 2017 18:38
16 200 EUR
23 maj 2017 18:38
16 000 EUR
22 maj 2017 9:08
5 500 EUR
22 maj 2017 9:08
5 300 EUR
22 maj 2017 9:08
5 100 EUR
22 maj 2017 9:08
4 900 EUR
12 maj 2017 16:46
4 700 EUR
12 maj 2017 16:46
4 500 EUR
12 maj 2017 12:10
4 000 EUR
12 maj 2017 11:12
1 090 EUR
11 maj 2017 16:30
1 000 EUR