BORDSPENDYL, rokoko, hovurmakare Jacob Kock, Stockholm verksam 1762-1805.

Slitet fodral med bronsbeslag. spår av förgyllning. Urtavlan signerad J.Kock Stockholm. Höjd 71 cm.

Slitage. Ej funktionstestad. Ej genomgången.

Proveniens

Vicehärasdhövding Erik Elfvengren, Helsingfors

Klubbat pris
1 560
17 675
1 628
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
Budhistorik (7 bud)
21 maj 2017 9:25
1 560 EUR
21 maj 2017 9:25
1 550 EUR
15 maj 2017 11:12
1 500 EUR
14 maj 2017 8:54
1 300 EUR
13 maj 2017 18:57
1 200 EUR
13 maj 2017 8:55
1 050 EUR
11 maj 2017 16:27
1 000 EUR