BORDSPENDYL, rokoko, hovurmakare Jacob Kock, Stockholm verksam 1762-1805.

Slitet fodral med bronsbeslag. spår av förgyllning. Urtavlan signerad J.Kock Stockholm. Höjd 71 cm.

Slitage. Ej funktionstestad. Ej genomgången.

Proveniens

Vicehärasdhövding Erik Elfvengren, Helsingfors

Klubbat pris
1 560
17 753
1 656
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
Budhistorik (7 bud)
21 maj 2017 9:25
1 560 EUR
21 maj 2017 9:25
1 550 EUR
15 maj 2017 11:12
1 500 EUR
14 maj 2017 8:54
1 300 EUR
13 maj 2017 18:57
1 200 EUR
13 maj 2017 8:55
1 050 EUR
11 maj 2017 16:27
1 000 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

827. Inge Schiöler, "Strandkant II".
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
Aktuellt bud:
75 000 SEK