VÄGGPENDYL, av Joachim Hovenschiöld d ä, rokoko, verksam i Stockholm 1767-1800.

Förgyllt fodral. Snidade blommor. Signerad Hovenschöld Stockholm. Höjd 83 cm, bredd 45 cm. Pendel. Nyckel finns. Nyckel finns.

Slitage.

2 005
22 997
2 098
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (8 bud)
22 maj 2017 19:31
2 005 EUR
22 maj 2017 15:19
1 600 EUR
19 maj 2017 22:13
1 400 EUR
19 maj 2017 16:41
1 300 EUR
19 maj 2017 13:48
200 EUR
17 maj 2017 11:32
160 EUR
13 maj 2017 8:57
150 EUR
11 maj 2017 19:33
30 EUR